Projektas „Nebijok psichologo“

2019.12.02

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ketvirto kurso studentai atliks praktiką Kaišiadorių rajono mokyklose, kurios metu kartu su Pedagoginės psichologinės tarnybos psichologais vykdys projektą „Nebijok psichologo“.  Projekto tikslas - ugdyti teigiamą mokinių nuostatą apie psichologinę pagalbą.

Pirmasis susitikimas įvyko 2019 m. lapkričio 11 d. Pedagoginės psichologinės tarnybos vedėja Ramunė Jakštienė, psichologės Rita Vėželienė ir Raminta Bartusevičienė su LSMU studentais vyko į Palomenės pagrindinę mokyklą.

Vaikai buvo suskirstyti į penkias grupeles: ikimokyklinukai, pradinės klasės, 5 – 6 klasės, 7 – 8 klasės ir 9 – 10 klasės. Užsiėmimai vyko tris pamokas. Pirmosios pamokos tikslas - supažindinti vaikus su psichologo profesija. Papasakoti, kur galima kreiptis pagalbos, kuo skiriasi psichologas nuo psichiatro.  Antros ir trečios pamokos tikslai skirtingi, priklausomai nuo vaikų amžiaus:

Ikimokyklinukams žaidimų būdu buvo lavinamas emocinis intelektas; 

Pradinukams buvo pasakojama apie emocijas, emocinį intelektą (savo ir kitų žmonių emocijų atpažinimas, gebėjimas jas įvardyti, emocijų valdymas); 

5 – 6 klasėms buvo pasakojama apie patyčias. Mokoma pagarbos vienas kitam, supratimo; 

7 – 8 klasėms buvo pasakojama apie baimę atsiverti, socialinių, klausymosi įgūdžių lavinimas, geresnio mikroklimato kūrimas klasėje;

9 – 10 klasių tikslas - savęs pažinimas, aktyvaus klausymo ir darbo komandoje lavinimas. 

Visi užsiėmimai vyko vaikams priimtina forma: piešimas, diskusija, žaidimai, vaidinimai, trumpų knygelių skaitymas, sportiniai užsiėmimai koridoriuje.

Po užsiėmimų kartu su mokyklos direktore ir pedagogais įvyko apibendrinimas, studentai pasidalino refleksijom.

Labai dėkojame Palomenės pagrindinės mokyklos direktorei Reginai Briginienei ir pedagogams už šiltą priėmimą ir bendradarbiavimą.


Atgal